Finalna wersja rządowego dokumentu „Zdrowa Przyszłość” (do pobrania)

Ostateczna wersja dokumentu „Zdrowa Przyszłość. Ramy strategiczne rozwoju systemu ochrony zdrowia na lata 2021-2027, z perspektywą do 2030 roku”, przyjęta przez Radę Ministrów, jest dostępna w internecie.

Foto: pixabay.com

„Zdrowa Przyszłość” to plan działania w ochronie zdrowia, będący kontynuacją „Policy Paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020”, który jest wymagany przez Komisję Europejską jako warunek wydatkowania środków europejskich.

W połowie ubiegłego roku trafił do konsultacji publicznych. Został przyjęty przez rząd w drodze uchwały z dnia 27 grudnia 2021 roku. Kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że opublikowano jego finalną wersję.

Oczekiwanym efektem wdrożenia zmian przewidzianych w „Zdrowej Przyszłości” jest wydłużenie trwania życia w zdrowiu i poprawa stanu zdrowia społeczeństwa. Strategia zakłada działania w czterech głównych obszarach: pacjenta, procesów, rozwoju, finansów.

„Dokument jest realizacją wizji przyjaznego, nowoczesnego i efektywnego systemu ochrony zdrowia przyczyniającego się do poprawy dobrostanu społeczeństwa. Celem przedstawionych w nim działań jest zapewnienie obywatelom równego i adekwatnego do potrzeb zdrowotnych dostępu do wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych przez przyjazny, nowoczesny i efektywny system” – informuje resort zdrowia.

Pobierz dokument

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.