Polska Misja Medyczna stworzy szpital polowy w Ukrainie

Przez ostatnie dni stworzyliśmy zespół i opracowaliśmy system zapewniania pomocy ukraińskim szpitalom, a teraz planujemy utworzyć szpital polowy – informuje Polska Misja Medyczna.

Foto: PMM

Polska Misja Medyczna przygotowuje się do rozszerzenia działań pomocowych na terenie Ukrainy. W ostatnich dniach zaangażowała się w organizowanie transportów z najpotrzebniejszym sprzętem medycznym.

W tym tygodniu wysyłane na Wschód samochody będą przewozić m.in. leki potrzebne do ratowania życia. Jest to odpowiedź na braki w ukraińskich magazynach. Kolejnym etapem będzie organizacja szpitala polowego dla tych, którzy zdecydowali się pozostać w kraju. Powstanie na terytorium Ukrainy.

– Zbierając informacje od kilkudziesięciu ukraińskich szpitali, z którymi jesteśmy w kontakcie, widzimy jak wielkie są potrzeby związane z leczeniem ran odnoszonych przez mieszkańców kraju, którzy codziennie są narażeni na ataki. Szpital polowy zapewni dodatkowe miejsca dla pacjentów, niezbędne w przypadku konfliktu zbrojnego i zwiększonego zapotrzebowania na pomoc medyczną. To bardzo ważne narzędzie i natychmiastowa odpowiedź na sytuację naszych sąsiadów, która realnie pomoże ratować życia – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.