Praktyki studenckie w Ministerstwie Zdrowia

Stowarzyszenie IFMSA-Poland informuje o rozpoczęciu kwalifikacji do udziału w X Jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Projektu „Praktyki w Ministerstwie Zdrowia”, która odbędzie się w dniach 22-26 września 2014 roku w Warszawie. To niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy z zakresu funkcjonowania poszczególnych departamentów resortu zdrowia.

To również wyjątkowa szansa na zadanie wielu pytań osobom bezpośrednio odpowiedzialnym za politykę zdrowotną w Polsce. Po udanej zeszłorocznej współpracy powiększono liczbę departamentów, które przedstawią uczestnikom zakres swojej działalności. W tym roku będą to:

  • Departament Organizacji Ochrony Zdrowia,
  • Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Departament Zdrowia Publicznego,
  • Departament Funduszy Europejskich,
  • Departament Ubezpieczenia Zdrowotnego,
  • Departament Analiz i Strategii.

Swój udział w charakterze prelegenta potwierdził wiceminister zdrowia Piotr Warczyński. Planowane jest również wystąpienie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza oraz gościnna prelekcja dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Wzorem ubiegłorocznej edycji, w dniu rozpoczęcia praktyk będzie okazja do zobaczenia całej siedziby Ministerstwa Zdrowia podczas wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem. Budynek resortu przy ul. Miodowej 15 to w istocie zabytkowy Pałac Paca-Radziwiłłów wybudowany w XVII wieku, zachwycający wnętrzami w stylu barokowym oraz klasycystycznym. Po porannych zajęciach w gmachu ministerstwa zostały zaplanowane dodatkowe szkolenia oraz Social Programme (szczegóły będą podane wkrótce).

Udział w projekcie jest polecany szczególnie osobom zainteresowanym tematyką szeroko pojętej polityki zdrowotnej oraz wszystkim chętnym do zdobycia lub poszerzenia wiedzy na temat systemu opieki zdrowotnej w Polsce, jego struktur, źródeł finansowania oraz sposobu zarządzania.

W jaki sposób można aplikować? CV oraz listy motywacyjne należy przesyłać do 29 sierpnia 2014 roku do godziny 23.59 na adres e-mail: praktyki_mz@ifmsa.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: CV (z uwzględnieniem dotychczasowej działalności w IFMSA-Poland) i list motywacyjny. W tytule e-maila należy wpisać: „Rekrutacja – imię i nazwisko, oddział”.

W rekrutacji będzie wyłonionych 26 najaktywniejszych członków spośród wszystkich oddziałów IFMSA-Poland. Wyniki zostaną ogłoszone za pośrednictwem listy dyskusyjnej ifmsa-pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań należy kontaktować się z e-mailowo lub telefonicznie z koordynatorami Projektu „Praktyki w Ministerstwie Zdrowia”: Katarzyna Filipiak (tel. 500 074 978, e-mail: katarzyna.m.filipiak@gmail.com) i Michał Matuszewski (tel. 503 080 739, e-mail: matuszewski.mike@gmail.com). Informacji udziela również prezydent IFMSA-Poland Natasza Blek (tel. 509 551 119, e-mail: prezydent@ifmsa.pl).

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.