Skierniewicki szpital wspiera festiwal

„Bo jak nie my, to kto?” – tak zaśpiewa w najbliższą sobotę, 30 sierpnia, nad skierniewickim zalewem „Zadębie” popularny piosenkarz Mrozu. W festiwalu bierze również udział Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach. Impreza nad zalewem przy ul. Konwaliowej rozpocznie się od godz. 16. Festiwal będzie połączony ze Sportowym Piknikiem Rodzinnym.

Festiwal „Muzyka Ku Górze” organizowany jest w Skierniewicach już po raz ósmy, jego głównym celem jest promocja zdrowego trybu życia bez nałogów oraz profilaktyka leczenia uzależnień. W programie m.in. maraton pływacki, strefa bezpieczeństwa, symulator WRC, sportowe gry i zabawy na lądzie i wodzie, znakowanie rowerów, dmuchany plac zabaw, konkursy z nagrodami. Na godz. 20 zaplanowany jest koncert gwiazdy – wystąpi Mrozu.

W imprezie bierze udział Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach wspólnie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i skierniewickimi amazonkami.

Pielęgniarki poprowadzą bezpłatne badania ciśnienia krwi i poziomu cukru. Chętnym będą wykonywane bezpłatne badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy, porady w zakresie szkodliwości palenia i tego jak zerwać z nałogiem, porady dotyczące profilaktyki raka piersi, konkursy dla dzieci (łańcuch zdrowia) oraz dorosłych (bezpieczne grzybobranie). Nagrody ufundowane są przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Urząd Miasta.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. zzz...
    sie 27, 2014 - 12:26 PM

    ale fajne trampki!

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.