Lekarskie talenty przyjadą do Opola (wideo)

Na Kongresie Kultury i Historii Lekarskiej w Opolu spotkają się zarówno lekarskie aktywności artystyczne, jak i historia – mówi Jarosław Wanecki, kierownik Ośrodka Kultury i Dziedzictwa Historycznego Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL).

Jarosław Wanecki. Foto: YouTube/NIL

Kongres Kultury i Historii Lekarskiej odbędzie się w dniach 8-10 września 2023 r. w Opolu. W trakcie tego wydarzenia lekarze-artyści zaprezentują swoje liczne talenty. Gospodarzem kongresu jest Opolska Izba Lekarska.

– To będzie zjazd inny niż dotychczasowe. Dysponujemy niespotykanym w skali światowej potencjałem twórców lekarzy w wielu dziedzinach sztuki. Warto tego doświadczyć – mówi Jarosław Wanecki, organizator wydarzenia, doskonale znany ze swoich felietonów czytelnikom „Gazety Lekarskiej”.

Jak informuje Naczelna Izba Lekarska (NIL) na swojej stronie internetowej, w Opolu zaplanowano m.in. posiedzenia Konwentu Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich, Krajowej Komisji Wyborczej, Prezydium NRL oraz samorządowców i dziennikarzy zajmujących się kulturą i historią. Rejestracja na wymienione posiedzenia odbywa się za pośrednictwem biura NIL i okręgowych izb lekarskich.

Jedną z atrakcji będzie występ Stanisława Soyki. „Koncert chórów lekarskich z udziałem Stanisława Soyki nie jest adresowany wyłącznie do artystów. Na opolskiej widowni mogą zasiąść chętni lekarze. Jedyne, co trzeba zrobić, to zarejestrować się na stronie NIL. Liczba miejsc jest ograniczona” – poinformował samorząd lekarski.

Na kanale NIL w serwisie YouTube jest dostępny materiał promujący Kongres Kultury i Historii Lekarskiej. Dodatkowe informacje znajdują się również na plakacie.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.