Lekarze jadą do Opola!

To będzie zjazd inny niż dotychczasowe. Podczas wrześniowego weekendu w stolicy polskiej piosenki spotkają się wszystkie lekarskie aktywności artystyczne i historyczne.

Zamysłem organizatorów jest nawiązanie do koncertu ARS MEDICI 2011 w warszawskim Teatrze Roma oraz Małego Kongresu Kultury Lekarskiej w Płocku, podczas którego powstała „Rezolucja 2019”.

Stwierdzono w niej, że polski samorząd lekarzy i lekarzy dentystów dysponuje niespotykanym w innych krajach arsenałem twórców w wielu dziedzinach sztuki, który jest wciąż zapomnianym atutem w budowie wizerunku medyków.

Gospodarzem wydarzenia organizowanego przez Ośrodek Kultury i Dziedzictwa Historycznego Naczelnej Izby Lekarskiej jest Opolska Izba Lekarska. Do Opola przyjedzie 10 chórów, które wystąpią w Lekarskim Przeglądzie Piosenki Polskiej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Na scenie zobaczymy 250 wykonawców, którzy zaśpiewają wspólnie z gwiazdą wieczoru – Stanisławem Soyką.

W foyer wystawione będą prace pleneru malarskiego Turawa 2023, a w Rynku Staromiejskim będzie dostępna wystawa zdjęć, które są pokłosiem corocznych warsztatów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W Bibliotece Miejskiej odbędą się finisaże wystaw: ceramicznej i fotograficznej oraz spotkanie autorskie zorganizowane przez Unię Polskich Pisarzy Lekarzy.

W programie są ponadto występy Kabaretu Bąk z Łodzi i miejscowej grupy rockowej Reanimators New. 9 września zaplanowano debatę komisji kultury okręgowych izb lekarskich z udziałem dziennikarzy oraz konferencję historyczną autorytetów. Wszystkie aktywności będą bezpłatne po wcześniejszej rejestracji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Jarosław Wanecki

Na kanale Naczelnej Izby Lekarskiej w serwisie YouTube jest dostępny materiał promujący Kongres Kultury i Historii Lekarskiej

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.