Młodzi z Trójmiasta uczą się, jak ratować

Ponad 500 uczniów z Gdańska, Gdyni i Sopotu w ciągu najbliższych tygodni weźmie udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia już się zaczęły. Akcja odbywa się w ramach kampanii „Umiem Pomóc” już po raz czwarty. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

  

Wcześniej podobne warsztaty odbyły się między innymi w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Kampania ma na celu – poza przekazaniem wiedzy, jak ratować – przełamanie bierności w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia. Problem ten, jak się okazuje, jest znaczący. Jak pokazują wyniki badania Instytutu Badawczego 4Presearch, zrealizowanego na zlecenie Grupy Lux Med (wrzesień 2011 roku), prawie 63 proc. młodych Polaków nie udzieliłaby pierwszej pomocy, ponieważ boi się, że mogłaby zaszkodzić.

– Cieszę się, że tym razem uczniowie trójmiejskich szkół średnich będą mieli możliwość praktycznego zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Umiejętność pokonania lęku przed działaniem w nagłych sytuacjach i koniecznością ratowania ludzkiego życia oraz szybka pomoc i powiadomienie służb medycznych mają tu kluczowe znaczenie – ocenia Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska, który patronuje tej akcji.

– Mam nadzieję, że dzięki trójmiejskim warsztatom młodzież nabędzie podstawowych umiejętności umożliwiających ratowanie i podtrzymanie ludzkiego życia oraz zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia do momentu przybycia ekipy medycznej – dodaje prezydent.

  

  

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.