12 kwietnia 2024

Dobiegają końca obchody 50-lecia CMKP (wideo)

Z uwagi na dobiegające końca obchody jubileuszu 50-lecia istnienia, wyjątkowy charakter miała inauguracja nowego roku akademickiego w Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego i to mimo zachowania obostrzeń związanych z trwającą pandemią.

Foto: CMKP

Uroczystości odbyły się 13 października, a przewodniczył im dyrektor CMKP prof. Ryszard Gellert.

Społeczność akademicką CMKP reprezentowały władze uczelni, rada naukowa oraz przedstawiciele samorządu doktorantów i szkoły doktorskiej, a także habilitanci, doktoranci i ich promotorzy. Pozostali goście mogli oglądać inaugurację dzięki transmisji online.

Zgromadzeni wysłuchali listu gratulacyjnego prezydenta Andrzeja Dudy, który odczytała szefowa kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych. Głos zabrał m.in. marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki i wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

W trakcie uroczystości zostały wręczone najwyższe odznaczenia państwowe. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ortopedii, za działalność na rzecz ochrony zdrowia i wkład w rozwój międzynarodowej współpracy naukowej otrzymał prof. Jarosław Czubak, a Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych otrzymały prof. Urszula Mackiewicz i prof. Ewa Marcinowska-Suchowierska.