18 lipca 2024

II Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy

yNa cztery dni (11-14 września) lekarze z całej Polski porzucili obrazy rentgenowskie, tomograficzne i usg, by w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oddać się fotografowaniu. Impreza została zorganizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Lublinie, pod patronatem Naczelnej Rady Lekarskiej.

 

Foto: Dariusz Hankiewicz

Pieczę nad nią sprawował Dariusz Hankiewicz, organizator pleneru, przewodniczący Komisji Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie. I zarażał swoją pasją. Wiem z doświadczenia, że tego wirusa przekazuje bardzo skutecznie. – Fotografia ma w sobie wyjątkową moc – pozwala zamrozić na zawsze coś, czego byliśmy świadkiem przez chwilę – mówi doktor Hankiewicz.

 

Poza zajęciami praktycznymi, czyli tworzeniem własnych obrazów Kazimierza, lekarze mieli możliwość wysłuchania wykładów profesjonalistów oraz ich opinii na temat zrobionych zdjęć. W plenerze uczestniczyli Maks Skrzeczkowski z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i dr hab. Witold Krassowski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się 15 listopada (godz. 12.00) w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U Lekarzy”, w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie, gdzie pozostanie do 15 stycznia 2015 roku. Planowane jest pokazanie prac poplenerowych także w innych okręgowych izbach lekarskich (zobacz wybrane prace).