12 kwietnia 2024

Konferencja Prawo i Medycyna – zarejestruj się!

Ruszyła rejestracja na I Ogólnopolską Konferencję Prawo i Medycyna, która odbędzie się 10 maja 2014 roku w godz. 10.00-16.00 w Centrum Dydaktycznym UM w Łodzi (ul. Pomorska 251). Patronat honorowy nad imprezą objęła Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi i Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Foto: Prawoimedycyna.com

Wydarzenie skierowane jest do studentów oraz przede wszystkim praktyków, dla których będzie stanowić pomoc w wymianie doświadczeń i zbliżeniu środowisk obu dziedzin nauk. Dyskusję zaplanowano w ramach trzech paneli:

  • Prawo farmaceutyczne,
  • NFZ – kontrakty, świadczenie usług,
  • Odpowiedzialność lekarzy.

Rejestracja odbywa się pod adresem: prawoimedycyna.com/rejestracja. Dzięki niej można uzyskać certyfikat uczestnictwa. Na stronie znajdziemy również program imprezy. Liczba miejsc jest ograniczona do 400 uczestników.

Patronem medialnym łódzkiej konferencji jest „Gazeta Lekarska”.

Sam projekt Prawo i Medycyna, jako jeden z programów wiodących w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, istnieje od 1996 roku. Konferencja jest kontynuacją lokalnego projektu realizowanego od 2012 roku, który odniósł olbrzymi sukces zarówno wśród środowisk prawniczych, jak i medycznych.