27 maja 2024

Lekarze szczepią się przeciw grypie w Śląskiej Izbie Lekarskiej

Śląska Izba Lekarska rozpoczęła szeroką akcję bezpłatnego szczepienia przeciw grypie dla lekarzy i lekarzy dentystów.

Foto: Wiki Kot

Inicjatywa adresowana jest do osób, które nie wykonują świadczeń w ramach NFZ.

Zostali nią objęci także lekarze emeryci, rezydenci i stażyści, którzy nie mieli możliwości zaszczepienia się w swoim miejscu pracy oraz lekarki przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.

W związku z pojawiającymi się trudnościami z zakupem szczepionek we własnym zakresie oraz problemami z realizacją zamówień w hurtowniach farmaceutycznych, zaszczepienie się przeciw grypie w tym roku było mocno utrudnione. Ten problem w dużej mierze dotyczy także lekarzy, którzy są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem.

Zapotrzebowanie na szczepienia dla lekarzy do Ministerstwa Zdrowia zgłosiła Naczelna Izba Lekarska, która zwróciła uwagę na konieczność objęcia szczepieniami wszystkich lekarzy, w tym również wykonujących zawód poza systemem publicznej opieki zdrowotnej. Po otrzymaniu od ministerstwa szczepionek, Śląska Izba Lekarska rozpoczęła w swojej siedzibie akcje szczepień.

Zapisy na szczepienie są realizowane wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Śląskiej Izby Lekarskiej. Szczepienia odbywać się będą od 7 do 11 grudnia w godzinach od 9:30 do 17:00, z wyjątkiem piątku (11 grudnia), kiedy lekarze będą mogli zaszczepić się do godziny 15:00.