21 kwietnia 2024

Międzynarodowy Dzień Lekarza w cieniu LEK-u

Dzisiaj, tj. 1 października, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lekarza. – Wszystkim Koleżankom i Kolegom z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza życzę spokojnego, bezpiecznego wykonywania zawodu i czerpania radości z pomocy chorym – napisał Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Foto: imageworld.pl

– Jednocześnie wszystkim lekarzom, którzy zdali Lekarski Egzamin Państwowy składam gratulacje, życząc dobrego startu na nowej drodze życia. Gratuluję Kadrze Naukowej Uniwersytetów w Gdańsku, Olsztynie i Krakowie za przygotowanie lekarzy i uzyskanie największego procentu zdawalności – dodał prezes NRL.

Przypomnijmy, że z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego do egzaminu przystąpiło 213 osób, z czego zdało 205 osób (tj. 96,2%), a nie zdało 8 osób. Z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie po raz pierwszy do egzaminu przystąpiło 48 osób, spośród których zdało 46 osób (95,8%), nie zdały 2 osoby. Z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego do egzaminu przystąpiło 231 osób – zdało 221 osób (95,7%), nie zdało 10 osób (zobacz pełne wyniki).