17 lipca 2024

MZ zachęca: zgłoś pracowników na szczepienia w miejscu pracy

Przedsiębiorca może zgłosić pracowników i ich rodziny na szczepienie przeciw SARS-CoV-19 – wystarczy wejść na rządową stronę internetową stronę i wypełnić formularz.

Foto: pixabay.com

Skorzystać z takiej możliwości mogą wszystkie przedsiębiorstwa, których pracownicy chcieliby się zaszczepić. Nie ma znaczenia, ile osób jest zainteresowanych szczepieniami i jaki stanowią odsetek pracowników zatrudnionych w firmie.

Zakład pracy może zgłosić swoich pracowników, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą) i członków rodzin powyżej wymienionych osób.

Jak to działa:

  • Wypełnij formularz na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zglos-pracownikow-na-szczepienia-w-miejscu-pracy w imieniu przedsiębiorstwa, które chce zgłosić swoich pracowników na szczepienia.
  • Aplikacja wskaże punkty szczepień lub mobilne jednostki szczepień (MJS), które zajmują się szczepieniami dla przedsiębiorstw w wybranym powiecie.
  • Do wszystkich tych punktów może zostać wysłany e-mail z informacją o przedsiębiorstwie i liczbie pracowników, którzy chcą się zaszczepić. Nie trzeba wysyłać wiadomości do wszystkich punktów – można wybrać te, które akurat ciebie interesują.
  • Punkt szczepień skontaktuje się z tobą po otrzymaniu e-maila. Jeżeli w twoim powiecie nie ma punktu, który szczepi pracowników przedsiębiorstw lub wybrany punkt nie skontaktuje się w ciągu jednego dnia roboczego, punkt szczepień wskaże konsultant Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.