20 maja 2024

Narodowy Program Szczepień na mapie i w liczbach

Ile wynosi dotychczasowa liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19? Jaka jest dzienna liczba szczepień w województwach, a jaka w powiatach? Ile dawek zutylizowano? Jaka jest liczba niepożądanych odczynów?

Foto: gov.pl

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziemy na rządowej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19.

Panel operacyjny pokazujący aktualny postęp w realizacji Narodowego Programu Szczepień składa się z dwóch map, prezentujących dobową liczbę szczepień z podziałem na województwa i powiaty. Po kliknięciu w dany obszar administracyjny, użytkownik otrzymuje dodatkowe informacje odnośnie całkowitej liczby szczepień czy liczby podań drugiej dawki.

Aplikacja prezentuje także liczbę szczepień wykonanych danego dnia, liczbę zaszczepionych z podziałem na płeć i grupę wiekową oraz informacje o występowaniu niepożądanych odczynów. Z portalu można się także dowiedzieć ile szczepionek jest aktualnie w magazynach, ile dotarło do punktów szczepień, a ile uległo utylizacji.

Dane do raportu szczepień przeciwko COVID-19 aktualizowane są raz dziennie o godzinie 10.30. Mapy zostały stworzone w oparciu o system informacji geograficznej ArcGIS.