16 lipca 2024

Nowa metoda logowania na Internetowe Konto Pacjenta

Na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) można zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego, eDowodu i od niedawna, za pomocą e-Tożsamości potwierdzanej przez internetowe konto bankowe PKO BP oraz Inteligo.

Foto: CSIOZ

Co to jest e-Tożsamość? Jak wyjaśnia Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia to środek identyfikacji elektronicznej wydany przez bank.

Składa się z zestawu danych, które potwierdzają tożsamość online. Dzięki niemu, można w szybki i bezpieczny sposób zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta dostępna na stronie pacjent.gov.pl.

Wystarczy dostęp do internetowego konta bankowego operatora „PKO BP” lub „Inteligo”, by w kilka chwil uzyskać również dostęp do IKP. Logowanie przy użyciu e-Tożsamości jest bezpieczne, a dane znajdujące się na IKP nie są przekazywane do banku.

Dzięki IKP:

  • otrzymasz e-receptę SMS-em lub e-mailem – wystarczy, że podasz swój numer telefonu lub adres e-mail,
  • wykupisz leki z recepty w różnych aptekach nie tracąc refundacji,
  • udostępnisz bliskiej osobie lub lekarzowi informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków,
  • masz dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18. roku życia,
  • otrzymasz kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej, po ustaleniu z lekarzem).

Jeśli chcesz wiedzieć, jak stworzyć e-Tożsamość i zalogować się do IKP w kilku prostych krokach, zapoznaj się z instrukcją umieszczoną pod adresem: http://bit.ly/logowaniePKOBP (otworzy się w nowej karcie). Więcej na temat Internetowego Konta Pacjenta pod linkiem: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta.

Źródło: CSIOZ