19 maja 2024

Orzeczenia sądów lekarskich już w internecie

– Nie boimy się odpowiedzialności i na zamiatamy spraw pod dywan – deklaruje prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) Łukasz Jankowski w związku z uruchomieniem portalu prawomocnych orzeczeń sądów lekarskich.

Fot. pixabay.com

– W tej kadencji skupiamy się m.in. na wzmocnieniu pionu odpowiedzialności zawodowej i samorząd lekarski idzie o krok dalej, jeśli chodzi o transparentność swoich działań – dodaje prezes Łukasz Jankowski.

Celem portalu jest poprawa transparentności procesu wydawania orzeczeń w samorządzie lekarskim. Dzięki upowszechnieniu zanonimizowanych treści, zarówno opinia publiczna, jak i sami lekarze i lekarze dentyści, będą mieć możliwość zapoznania się z decyzjami sądów lekarskich w sposób łatwy i szybki.

– Zachęcam wszystkich zainteresowanych do korzystania z portalu prawomocnych orzeczeń sądów lekarskich, który będzie niezwykle wartościowym źródłem informacji dla całej społeczności medycznej oraz osób związanych z prawem medycznym. Jesteśmy przekonani, że ten projekt przyczyni się do podniesienia standardów etycznych i profesjonalnych w obszarze zawodu lekarskiego – dodaje prezes NRL.

Zanonimizowane orzeczenia są dostępne tutaj.

Źródło: NIL