18 lipca 2024

PhotoArtMedica 2019

Za nami VII Międzynarodowy Salon Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica”. Wernisaż odbył się 19 października w Muzeum Częstochowskim.

Foto: pixabay.com

26 uczestników z 10 krajów zaprezentowało 70 fotografii przedstawiających codzienność w placówkach medycznych, emocje pacjentów i lekarzy, ale nie tylko…

– W kategorii „Krajobrazy świata” zobaczyliśmy fotografie prezentujące obrazy interesujące nie tylko ze względu na warsztat i poziom artystyczny ale niosące też wiele informacji o świecie, zarówno tym odległym jak i bliskim. Pokazały jego różnorodność: od gór, poprzez pustynie, morza, lasy, równiny po miasta i osady. W kategorii „Temat wolny” znowu byliśmy zaskakiwani tematyką, formą i technikami prezentowanych prac. Kategoria „Fotografia medyczna” po ubiegłorocznym debiucie wzbudziła jeszcze większe zainteresowanie – mówi dr n. med. Krzysztof Muskalski, pomysłodawca i przewodniczący Salonów PhotoArtMedica.

Organizatorem Międzynarodowych Salonów Fotografii Artystycznej Lekarzy jest Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie, współorganizatorem Naczelna Izba Lekarska, a jednym z patronów medialnych „Gazeta Lekarska”. W tym roku po raz pierwszy została przyznana nagroda prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie dr. Zbigniewa Brzezina. – Jestem przekonany, że nagroda ta będzie działała motywująco na lokalne środowisko medyczne w rozwoju jego artystycznych talentów – dodaje dr Krzysztof Muskalski. Różnorodne fotografie można zobaczyć na profilu https://www.facebook.com/Photoartmedica. Archiwum katalogów jest dostępne na stronie internetowej https://www.photoartmedica.pl.