12 czerwca 2024

Plener nad Wisłą

Już po raz trzeci do Kazimierza Dolnego przyjechali medycy – pasjonaci fotografii niemal z całej Polski. W dniach 8-11 października, w ostatnich ciepłych promieniach jesieni, odbył się III Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy, którego organizatorem była Lubelska Izba Lekarska przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej.

21 lekarzy rożnych specjalności, m.in. z Iłży, Łukowa, Białej Podlaskiej, Kolna, Koła, Kielc, Lublina, Radzynia Podlaskiego czy Gdańska spotkało się w gościnnych progach Domu Dziennikarza, by tym razem debatować o fotografii.

Mentorem była znakomita fotograficzka lubelska Dorota Awiorko, która pierwszego wieczoru opowiadała o swojej pracy i pasji fotografa, i prezentowała fotografie i fotokasty własnego autorstwa. Pozostałe dni zajęły zajęcia warsztatowe prowadzone pod okiem Krzysztofa Saka i Dariusza Hankiewicza.

Na zakończenie autorzy najpiękniejszych prac otrzymali od organizatorów drobne upominki. O tym, że atmosfera była wspaniała, niech świadczy fakt, że w niedzielę przy pożegnaniu wszyscy deklarowali chęć udziału w kolejnym plenerze za rok. I to dłuższym o jeden dzień.

Efekty pleneru obejrzeć będzie można już 14 listopada 2015 r. w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U lekarzy” w siedzibie Lubelskiej Izy Lekarskiej, przy ul. Chmielnej 4. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 12.00.

Dariusz Hankiewicz