19 czerwca 2024

„Pomaluj zdrowie w Tanzanii”

Fundacja „Kultury Świata” zbiera środki, które pozwolą ukończyć rozbudowę ośrodka zdrowia Neema w Tanzanii w mieście Mwanga. Wspierając crowdfundingową kampanię „Pomaluj zdrowie w Tanzanii” można liczyć na wyjątkowe upominki prosto z tego kraju Afryki.

Rozbudowa ośrodka zdrowia Neema była konieczna, ponieważ zbyt mały, nie mógł sprostać stale rosnącej liczbie pacjentów. Placówka przez kilkanaście lat swojej działalności zyskała opnie miejsca świadczącego usługi medyczne na wysokim poziomie.

Dlatego mieszkańcy miasteczka i dystryktu Mwanga wiedzą, że otrzymają w ośrodku Neema odpowiednią pomoc i chętnie korzystają z jego usług, przyjeżdżając nawet z oddalonych wiosek. Obecnie najbardziej potrzebne jest rozszerzenie działalności prowadzonej przez ośrodek zdrowia o ochronę zdrowia okresu okołoporodowego oraz o zdrowie noworodków, w szczególności wcześniaków, i zabiegi ginekologiczne.

– Projekt, który realizujemy od lutego, ma na celu poprawę dostępu do opieki zdrowotnej w mieście i dystrykcie Mwanga. Rozbudowa ośrodka Neema jest już prawie ukończona. Z ośrodka zdrowia powstanie wkrótce szpital, który jest bardzo potrzebny okolicznym mieszkańcom. Aby ukończyć pracę trzeba jeszcze pomalować oddział chirurgiczno-zabiegowy – mówi Aleksandra Gutowska z Fundacji „Kultury Świata”.

Aby cele udało się zrealizować trzeba zebrać kwotę 3300 zł. Kampania na platformie croudfundingowej została uruchomiona zaledwie kilka dni temu, a już osiągnęła finansowanie na poziomie 71% wymaganej kwoty. Do końca kampanii pozostało kilkanaście dni. Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku.

– Dla wszystkich wspierających projekt „Pomaluj zdrowie w Tanzanii” przygotowaliśmy specjalne nagrody. A każdy darczyńca, który wpłaci kwotę minimum 25 zł, pojawi się na specjalnej tabliczce na ścianie budynku – dodaje Aleksandra Gutowska.