12 lipca 2024

Powstanie Centrum Wsparcia Pediatrycznych Badań Klinicznych

Na terenie Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie zostanie utworzone Centrum Wsparcia Pediatrycznych Badań Klinicznych.

Foto: pixabay.com

Centrum ma doprowadzić do zwiększenia liczby badań klinicznych prowadzonych w populacji pediatrycznej w Polsce wraz ze zwiększeniem liczby ich uczestników. Rozpoczęcie rekrutacji uczestników badań klinicznych planowane jest już od lipca 2021 r.

Centrum Wsparcia Pediatrycznych Badań Klinicznych ma być nie tylko realizatorem badań klinicznych, ale także ich inicjatorem i kreatorem, odpowiadając potrzebom najmłodszych pacjentów i umożliwiając im zwiększenie dostępności do nowoczesnych terapii.

Działalność Centrum Wsparcia Pediatrycznych Badań Klinicznych umożliwi uzyskanie w trakcie przeprowadzonych badań klinicznych nowych danych oraz informacji, które będzie można wykorzystać do rozwoju wiedzy medycznej w zakresie skuteczności i bezpieczeństwa farmakoterapii u dzieci. Rozwój badań klinicznych i innowacyjnych terapii będzie skutkować tworzeniem nowych standardów leczenia oraz wsparciem tej działalności o dostarczanie nowych, skuteczniejszych leków.