23 maja 2024

Premiera onkokolędy w Katowicach

Tygodnie prób pod fachowym okiem Kanclerz Akademii Muzycznej w Katowicach Katarzyny Pleśniak, nagranie w profesjonalnym studiu i wreszcie teledysk.

premiera-onkokoledy-w-katowicach uck-sum-katowice

Aby jak najbardziej umilić okres świąt pacjentom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, personel szpitala postanowił przygotować niezwykły muzyczny prezent.

– W tym roku zostaliśmy wyjątkowo docenieni przez pacjentów oddziałów onkologicznych i ich rodziny w rankingu Fundacji Alivia, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zostało uznane za najbardziej przyjazny ośrodek onkologiczny w Polsce. Chcieliśmy pokazać pacjentom, że uznanie z ich strony jest dla nas ogromnie ważne – tłumaczy Grażyna Drąg, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Radioterapii.

Tak narodziła się idea nagrania „onkokolędy”, którą zaśpiewali pracownicy oddziałów: radioterapii, onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej oraz NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej. – To podziękowanie za zaufanie, którym pacjenci nas obdarzyli, za to, że nie raz wyrażali wdzięczność za naszą pracę – mówi psycholog UCK Jadwiga Tyrpa.

Przy okazji nagrywania teledysku, personel UCK jak co roku udekorował szpital świątecznymi ozdobami. Tradycyjnie już bożonarodzeniowe ozdoby dla chorych przygotowały dzieci z Domu Dziecka i internatu Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku.

– Chcemy, by okres świąt był dla pacjentów czasem magicznym i radosnym. Dlatego dbamy o to, by także w naszym szpitalu można było poczuć atmosferę świąt – podkreśla Ewa Mazur, pielęgniarka oddziałowa Onkologii Klinicznej UCK.