18 kwietnia 2024

Relacja z festiwalu Esculap Rock

Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie już po raz szósty zorganizowała Ogólnopolski Festiwal Lekarskich Zespołów Rockowo-Bluesowych „Esculap Rock”.

Foto: Mariusz Tomczak/Gazeta Lekarska

Impreza odbyła się w sobotę 3 czerwca 2023 roku i w tym roku była częścią programu XI Kongresu Polonii Medycznej/IV Światowego Zjazdu Lekarzy Polskich, który odbył się w dniach 1-4 czerwca w Olsztynie.

Festiwal otworzyła Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej Anna Lella, witając przybyłych słuchaczy. W tym roku gościliśmy uczestniczącego w wydarzeniu Prezesa NRL lek. Łukasza Jankowskiego, prezesów niemal wszystkich izb lekarskich z całej Polski oraz lekarskie sławy ze świata, przybyłe na Kongres Polonii Medycznej.

Uczestnicy mogli posłuchać łącznie 11 lekarskich zespołów, które grały m.in. covery znanych i lubianych artystów oraz własne kompozycje. Tłum przybyłych gości szybko wypełnił salę, publiczność bawiła się wspaniale, a wspólny relaks przy rockowej muzyce z pewnością pozwolił na integrację lekarzy specjalistów z różnych zakątków świata. Nagrodę główną zdobył zespół Druty – składający się z lekarzy stomatologów – członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, którzy wykonali bluesowo-rockowe kompozycje.

Impreza odbyła się na wyjątkowo wysokim poziomie, ukazując kunszt pozazawodowych pasji lekarzy i lekarzy dentystów. Sukces tegorocznej edycji, której spirytus movens był jak zawsze lek. Janusz Stępień z olsztyńskiego zespołu The Doctors, po raz kolejny utwierdził organizatorów w przekonaniu, że istnieje potrzeba integracji środowiska właśnie w takiej formie.

Karolina Witkowska