14 lipca 2024

Śląski Uniwersytet Medyczny ma nowy obiekt

W tym roku akademickim studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego dostali do dyspozycji nowy obiekt sportowy mieszczący się na terenie kampusu uczelni w Katowicach-Ligocie. Inwestycja kosztowała 5 mln zł. Pieniądze pochodziły ze środków własnych uczelni oraz PFRON-u.

 

W budynku przy ul. Medyków 8 w Katowicach-Ligocie znajduje się wielofunkcyjna sala gimnastyczna wraz z przestronnym zapleczem sanitarnym, sala fitness, pomieszczenia do aktywności ruchowej adaptowanej i sportu osób niepełnosprawnych, a także sale dydaktyczne. W jednostce odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego dla wszystkich kierunków na wydziałach: Nauk o Zdrowiu, Lekarskim w Katowicach, Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu oraz Zdrowia Publicznego w Bytomiu.

W nowym budynku są prowadzone także zajęcia dla studentów fizjoterapii. m.in. aktywność ruchowa adaptowana, sport osób niepełnosprawnych, rekreacja i turystyka osób niepełnosprawnych oraz aktywna rehabilitacja. W obiekcie odbywać się będą również treningi sekcji Akademickiego Związku Sportowego SUM takich jak: piłka koszykowa, piłka ręczna, piłka siatkowa, fitness, tenisa stołowego oraz treningi na siłowni.

Otwarcie nowego obiektu dziś o godz. 12.30. Połączone ono będzie ze spotkaniem „Z innego poziomu… do rodziny”. To kolejne z cyklu spotkań organizowanych od kilku lat przez Wydział Nauk o Zdrowiu SUM, podczas których osoby niepełnosprawne opowiadają o swoich pasjach, osiągnięciach i doświadczeniach. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz tańca na wózkach.