15 czerwca 2024

Spotkanie autorskie z Marią Żywicką-Luckner

Kolejna, zupełnie nowa odsłona Praskiego Slalomu Poetyckiego. 10 września o godz. 19.00 w Warszawie (Stacja Grochów – Multitap, ul . Grochowska 178/184) odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Żywicką-Luckner. Poprowadzi je Paweł Łęczuk. Dodatkową atrakcją będzie Turniej Jednego Wiersza o Grochowie (do wygrania niespodzianka od właściciela lokalu).

Foto: Mariusz Cieszewski, MSZ, CC BY 2.0

Maria Żywicka-Luckner – poetka, malarka, lekarz. Urodzona na Lubelszczyźnie, szkołę średnią ukończyła w Nałęczowie. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Mieszka i pracuje w Warszawie, uprawia poezję, aforystykę, prozę, malarstwo olejne i akwarelę.

Jako poetka zadebiutowała na łamach „Głosu Nauczycielskiego” wierszem „Jak gołębie” (1993). Wydała trzy tomiki wierszy. Jej utwory aforystyczne zamieszczone zostały w „Wielkiej encyklopedii aforyzmów” pod redakcją prof. Joachima Glenska (1996) i „O miłości wszelakiej” (1995).

Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Od kilku lat bierze udział w zbiorowych wystawach malarskich odbywających się pod hasłem „Warszawska Praga w malarstwie współczesnym”. Należy do Unii Polskich Pisarzy Lekarzy.