12 czerwca 2024

Takich obrazków z Forum Ekonomicznego nie ma w telewizji (36 zdjęć)

We wtorek, w trakcie drugiego dnia XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, odbyła się m.in. debata ministrów: zdrowia, finansów, inwestycji i rozwoju, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz cyfryzacji. Gościem specjalnym był szef rządu.

 

Foto: Mariusz Tomczak

Dyskusja zatytułowana „Inwestycje w zdrowie a gospodarka zdrowia – wyzwania zdrowotne państwa w kontekście rozwoju gospodarczego” odbyła się w ramach debaty „Wspólnie dla Zdrowia”.

Zanim do niej doszło wystąpił premier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział, po 1989 roku 20-30 tys. lekarzy opuściło Polskę. – Popatrzmy na to od strony rachunku ekonomicznego. Żeby wykształcić lekarza różnych specjalizacji państwo ponosi koszt od 500 tys. zł do 1 mln zł. Jak pomnożymy przez milion 30 tys. czy 25 tys. lekarzy, to wychodzi 25 mld zł. To oznacza, że Polska, kraj na dorobku, sfinansowała służbę zdrowia bogatym krajom – powiedział Prezes Rady Ministrów. Zwrócił uwagę na to, że jeszcze kilka lat temu w systemie stacjonarnym w uczelniach medycznych kształciło się 3 tys. studentów, a obecnie ich liczba wzrosła do 4,7 tys.

Bieżące doniesienia prosto z Krynicy (omówienie paneli dyskusyjnych Forum Ochrony Zdrowia i zdjęcia z całego Forum Ekonomicznego), gdzie znajduje się dziennikarz „Gazety Lekarskiej”, można śledzić tutaj. Poniżej galeria zdjęć z drugiego dnia Forum.

Więcej o Forum Ekonomicznym i Forum Ochrony Zdrowia tutaj.

Więcej o Forum Ekonomicznym i Forum Ochrony Zdrowia tutaj.