18 czerwca 2024

Za nami Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie

W dniu 22 sierpnia 2015 roku malownicza Ziemia Sandomierska po raz kolejny gościła najwszechstronniejszych sportowców spośród lekarzy. W VII Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie na dystansie sprinterskim (750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i biegu na dystansie 5 km) wzięło udział 23 koleżanek i kolegów lekarzy z różnych stron Polski.

Pływanie odbyło się na zalewie w Koprzywnicy obok murów XIII-wiecznego opactwa Cystersów, skąd na rowerach uczestnicy podążyli wzdłuż Wisły po krętej, ale płaskiej trasie – pośród sadów jabłkowych – do Sandomierza, aby na koniec przebiec 5-kilometrową wymagającą trasę (podbiegi i zbiegi na różnych rodzajach nawierzchni) w Parku Piszczele. Meta tym razem zlokalizowana była na Stadionie Miejskim.

W poszczególnych kategoriach wiekowych na najwyższym stopniu podium stawali: Anna Śpiewak z Tarnowa, Katarzyna Jurkiewicz z Poznania, Michał Niewczas z Lublina, Piotr Kalinowski z Włocławka, Wojciech Jurasz z Poznania i Romuald Pietrosiuk z Międzyrzeca Podlaskiego.

Drugie miejsca zajęli odpowiednio: Adrianna Kaźmierczak-Sowa z Łodzi, Elżbieta Stempniowska z Tarnobrzega, Tomasz Śpiewak z Tarnowa, Tomasz Kremer z Zielonej Góry, Paweł Wojtyński z Warszawy i Piotr Mikołajczyk z Będzina. Na trzecich miejscach uplasowali się: Agnieszka Jendrej z Lublina, Bartłomiej Jarnot z Sosnowca, Michał Małysza z Lublina i Jan Plaskacz z Rzeszowa.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że zawody w Sandomierzu mają najlepszą atmosferę integracyjno-towarzyską. Po dekoracji zawodników odbył się tradycyjny rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle, a następnie zasłużona po tak intensywnym wysiłku obiadokolacja.

Zarówno rejs, jak i impreza odbywająca się po nim, były okazją do rozwijania kontaktów z koleżankami i kolegami lekarzami – triathloniści. Zazwyczaj są to stare znajomości, ale systematycznie dochodzą nowe, zazwyczaj z młodszych grup wiekowych.

Następne zawody w pięknym Sandomierzu już w przyszłym roku: Zimowy Triathlon w lutym, Cross-Duathlon w maju i Letni Triathlon w sierpniu. Wszystkie w randze Mistrzostw Polski Lekarzy. Serdecznie zapraszam.

Jacek Łabudzki