23 czerwca 2024

Zaproszenie na Med&Art 2015

III edycja Konfrontacji „Medycyna i Sztuka” – Med&Art i IV Konfrontacje „Ucieczka ze świata ciszy” odbędą się 9 października 2015 roku w Zabrzu jak zwykle w Teatrze Nowym i sąsiadującej Wyższej Szkole Technicznej (gdzie zaplanowano m.in. wystawę prac plastycznych osób niesłyszących i benefis Mirosława Śledzia znanego malarza wywodzącego się z tego kręgu).

Foto: Mariusz Cieszewski, MSZ, CC BY 2.0

Konfrontacje Med&Art to spotkanie twórców i entuzjastów sztuki związanych profesjonalnie z medycyną. Wszystkie rodzaje muzyki (od klasycznej do rockowej), poezja, malarstwo, fotografia, filmy. W dyskusji powraca się do wiecznego sporu: na ile medycyna jest sztuką, a na ile techniką, ale też na ile w sztuce jest medycyny, a w medycynie sztuki.

Honorowym patronem Konfrontacji jest prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Honorowy patronat nad imprezą objęli: dziekan wydziału zabrzańskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek oraz dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej prof. dr hab. inż. Marek Gzik. Konfrontacje organizuje Zbigniew Nawrat (Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi) i Mirosław Koperwas (znany aktywista kręgu osób z wadami słuchu).