12 czerwca 2024

Zespół Tourette’a u dzieci i dorosłych

W dniach 12 i 13 września 2015 roku w Warszawie odbędą się bezpłatne szkolenia nt. zespołu Gilles de la Tourette’a (mało znanego zaburzenia neurologicznego) skierowane do lekarzy i personelu medycznego. Trwają one 8 godzin lekcyjnych i są bezpłatne.

W ramach szkolenia zagwarantowane są materiały szkoleniowe, wyżywienie oraz nocleg. Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia.

Szczegółowych informacji udziela p. Dorota Jasińska – asystent projektu ds. rekrutacji i szkoleń, pod adresem mailowym: szkolenia@tourette.pl. Formularz zgłoszeniowy online znajduje się na stronie www.tourette.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 4 września 2015 roku. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

Zespół Tourette’a to wrodzone zaburzenie neurologiczne, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Na ogół tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów. Według różnych statystyk, choroba dotyka od jednej do pięciu osób na każde 1000–10000 osób.


Więcej o neurologii piszemy tutaj.