22 kwietnia 2024

Znajdź pomoc w kilka sekund

Zawody zaufania publicznego coraz bardziej wykorzystują nowoczesne technologie. W drugiej połowie maja została uruchomiona bezpłatna aplikacja Adwokat adresowana do osób poszukujących pomocy prawnej.

Mobilny system pomocy prawnej Adwokat, bo tak brzmi pełna nazwa aplikacji, przeznaczony jest dla osób nagle potrzebujących pomocy prawnika (np. uczestników wypadku komunikacyjnego). Dostęp do specjalisty w danej dziedzinie jest możliwy za pośrednictwem telefonu, tabletu lub komputera.

Bezpłatna aplikacja pozwala na znalezienie specjalisty w najbliższym sąsiedztwie. Adwokatów, ale również notariuszy i komorników sądowych, można wyszukać na podstawie lokalizacji lub charakteru problemu. Ich dane (imię, nazwisko, telefon i adres e-mail) sklasyfikowano według specjalności najbardziej popularnych wśród klientów.

Aplikacja jest przydatna także dla cudzoziemców, którzy mogą skorzystać z kategorii Advocates for Foreigners. Cały projekt powstał w ramach działań Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej Naczelnej Rady Adwokackiej. Więcej szczegółów na stronie adwokatura.mobi. O tym, jaką aktywność podejmują zawody zaufania publicznego w wirtualnej przestrzeni, pisaliśmy w ostatnim numerze „Gazety Lekarskiej”.

mt