Wokół LEK, LDEK i PES

We wtorek prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz wystosował do lekarzy i lekarzy dentystów, delegatów na Krajowy Zjazd Lekarzy pismo w sprawie pytań egzaminacyjnych. Przypomniał, że Naczelna Izba Lekarska odwołała się od decyzji Centrum Egzaminów Medycznych w trybie administracyjnym.

Foto: pixabay.com / CC0

– Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji Ministra Zdrowia, który jest właściwym podmiotem do rozpatrzenia naszego odwołania – podkreślił prezes NRL. Podziękował tym, którzy – zgodnie z jego prośbą sprzed kilku tygodni – również złożyli stosowne wnioski.

„Jednocześnie ze smutkiem przyjąłem informacje wskazujące na to, że podczas wiosennej sesji egzaminacyjnej Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego niektórzy zdający udzielali testowych odpowiedzi za pośrednictwem ukrytego sprzętu elektronicznego. Zgodnie z prośbą Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej sprawą zajął się Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, który podejmuje stosowne czynności. Wiem, że zajmuje się tym również prokuratura” – napisał prezes NRL.

„Jest mi wstyd za tych lekarzy. Abstrahując od faktu, że te osoby zniweczą swój cały wysiłek włożony w ukończenie studiów medycznych, zaszkodzą też postrzeganiu wszystkich nas przez społeczeństwo. Proszę wszystkich przygotowujących się do egzaminu, by i w trakcie jego trwania zachowywali się godnie” – zaapelował Maciej Hamankiewicz.


24 września w Warszawie odbędzie się manifestacja Porozumienia Zawodów Medycznych. W samo południe w Warszawie spotkają się m.in. lekarze, lekarze dentyści, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, domagając się wzrostu nakładów na ochronę zdrowia. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.