IFMSA-Poland ma już 60 lat

12 listopada w Warszawie odbędzie się uroczysta gala jubileuszowa uświetniająca obchody 60-lecia istnienia i działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny, największej na świecie organizacji studenckiej łączącej ponad milion młodych ludzi ze 121 państw.

ifmsa-poland

W Polsce Stowarzyszenie funkcjonuje od 1956 roku, początkowo pod nazwą Komitet Koordynacyjny Studentów Akademii Medycznych (KKSAM), następnie przez wiele lat jako Polish Medical Students’ International Committee (PolMSIC), a od 2000 roku już jako Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W historii organizacji zapisało się przez ten czas kilkadziesiąt tysięcy studentów, dziś już lekarzy.

Misją IFMSA-Poland jest budowanie potencjału i wzrost kwalifikacji studentów kierunków medycznych z równoczesną realizacją działań na rzecz społeczności w zakresie zdrowia publicznego i edukacji medycznej oraz podnoszenie tych spraw w dyskusji publicznej i ich podejmowanie we współpracy międzynarodowej. W skład Komitetu Honorowego jubileuszu 60-lecia weszli m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, rektorzy uczeni medycznych, Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej i Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła „Gazeta Lekarska”.


Więcej o działalności IFMSA-Poland piszemy tutaj.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.