Porozumienie z ukraińskimi lekarzami

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie będzie stale współpracować z Odeską Krajową Organizacją Wszechukraińskiego Towarzystwa Lekarskiego. Dokument podpisany 25 kwietnia dotyczy nie tylko działalności samorządowej, ale również nauki, pomocy socjalnej i organizacji ochrony zdrowia.

Andrzej Sawoni. Foto: Marta Jakubiak

– Cieszymy się, że możemy współpracować z ukraińskimi kolegami i szerzyć ideę samorządności – mówi Andrzej Sawoni, który podpisał porozumienie w imieniu Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Zdaniem Mykoły Tyszczuka, pierwszego zastępcy Odesskiej Krajowej Organizacji Wszechukraińskiego Towarzystwa Lekarskiego, jest ono kontynuacją współpracy lekarzy z oby krajów, która rozpoczęła się wiele lat temu.

Strony ustaliły, że będą się kierować zasadami określonymi przez Światową Organizację Zdrowia w dokumencie „Zdrowie dla wszystkich w XXI wieku”.

Delegacja zza naszej południowo-wschodniej granicy przebywała w naszym kraju przez kilka dni. Ukraińcy spotkali się z polskimi parlamentarzystami, w tym posłami dwóch sejmowych Komisji: Zdrowia i Polityki Społecznej.

Polscy lekarze wyjaśniali gościom zasady funkcjonowania organów samorządu zawodowego lekarzy w naszym kraju oraz prowadzenia obowiązku kształcenia ustawicznego lekarzy. Zapoznali ich również z działalnością warszawskiej izby.

Warto dodać, że prezes Andrzej Sawoni otrzymał od organizacji odeskiej Nagrodę Lekarskiej Chwały. To wyróżnienie pierwszy raz przyznano osobie z zagranicy.

mt

Źródło: OIL Warszawa

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.