Z chirurgiem przez świat

Doktora Wiesława Krakowskiego, chirurga ze Zgierza, nie muszę czytelnikom „Gazety Lekarskiej” przedstawiać. Ma w swoim dorobku trzy książki, o których informowaliśmy.

Okładka

Teraz mam w rękach czwarte dzieło, pt.: „W królestwie zachodzącego słońca”.

Tego określenia używa się wobec Maroka, ale zanim dotrzemy do tego pięknego afrykańskiego państwa, jesteśmy wraz z bohaterem książki, Michałem, w małym mieście we Francji, w Paryżu, potem w Hiszpanii.

Poznajemy uroki Alhambry i Alpuhary oraz środowisko corridy. Kolejne miejsce przygód polskiego chirurga i jego przyjaciół to Maroko. Jak czytamy we wstępie, jest to postać fikcyjna, ale posiadająca wiele elementów osobowości autora. Jedną z cech ich łączących jest miłość do chirurgii.

Chirurgia to życie, nawet kosztem życia osobistego. Książka ta różni się od poprzednich charakterem. Jest to powieść sensacyjna, pełna niebezpieczeństw dla bohaterów. Na przykład konsekwencje operacji rosyjskiego przemytnika narkotyków i zagrożenie ze strony bezwzględnej mafii.

Bohater udziela pomocy lekarskiej w nieprawdopodobnych okolicznościach. Ale zawsze skutecznie. Podobnie jego znajomi i przyjaciele. Szczególnie poruszył mnie opis zaopatrywania przez kilkunastoletnią dziewczynę, córkę hiszpańskiego lekarza, a przez to przeszkoloną i zorientowaną, rany postrzałowej klatki piersiowej uciekiniera, który był przemycany przez Pireneje z Francji do Hiszpanii.

Ta książka to gotowy scenariusz na ciekawy film sensacyjny, z chirurgiem w roli głównej.

Ryszard Golański

„W królestwie zachodzącego słońca”
Wiesław Krakowski
Wydawnictwo Biblioteka
Oprawa miękka
Pierwsze wydanie: 2018
ISBN: 978-83-623-7881-4
Liczba stron: 414
Format: 16
.6×19.3

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.