Dyskusja o zmianach w prowadzeniu rejestru lekarzy

Pod koniec listopada w Gnieźnie odbyło się spotkanie konsultacyjno-szkoleniowe na temat prowadzenia rejestru lekarzy i lekarzy dentystów. Do jego zorganizowania doszło dzięki współpracy Komisji Organizacyjnej Naczelnej Rady Lekarskiej i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Foto: WIL

Jednym z głównych tematów rozmów były nadchodzące zmiany dotyczące prowadzenia rejestru lekarzy i lekarzy dentystów, w szczególności wprowadzenia nowej formy dokumentu prawa wykonywania zawodu oraz wdrożenia nowej wersji programu obsługi rejestru lekarzy i lekarzy dentystów. Poruszono także temat zagadnienia cyfryzacji działalności samorządu lekarskiego w szerszej perspektywie.

W czasie spotkania dyskutowano też o najważniejszych problemach związanych z realizacją zadań w zakresie przyznawania uprawnień do wykonywania zawodu lekarzom spoza UE, w trybie warunkowym i na określony zakres czynności, na podstawie decyzji Ministra Zdrowia.

Spotkanie, w którym uczestniczyło blisko 60 przedstawicieli z 20 izb lekarskich, poprowadzili przedstawiciele Komisji Organizacyjnej NRL: przewodniczący Łukasz Wojnowski oraz Zyta Kaźmierczak-Zagórska, a także członek Komisji Legislacyjnej NRL Ładysław Nekanda-Trepka.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.