Rok 2023. Izba wielkopolska stawia na prawa lekarza

Okręgowa Rada Lekarska Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przyjęła uchwałę, symbolicznie poświęcając rok 2023 prawom lekarza.

Foto: pixabay.com

Była to inicjatywa pełniącego w Wielkopolsce funkcję rzecznika praw lekarza Marcina Karolewskiego, który zapewnia, że za symboliką pójdą konkrety:

– Rok otworzymy konferencją prasową, zwracając uwagę opinii publicznej na niezwykle ważne dla nas zagadnienie, na to, że lekarz ma swoje prawa. Przy współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Poznaniu planujemy całoroczny cykl webinariów, a ich zwieńczeniem będzie zamykająca rok konferencja naukowa. Edukację będziemy prowadzić też za pośrednictwem naszych mediów oraz bezpośrednio, chociażby poprzez  spotkania w delegaturach – zapowiada Marcin Karolewski.

Dzięki współpracy z samorządem adwokatów opracowywany jest także program zapewnienia opieki prawnej lekarzom wzywanym na pierwsze przesłuchanie, a uchwałą rady okręgowej powołana została już do życia Kancelaria Rzecznika Praw Lekarza. – Mówimy o bardzo szeroko zakrojonym i bardzo potrzebnym projekcie. Każdy wie o prawach pacjenta, musimy mówić głośno też o prawach medyków, te kwestie w żadnym momencie nie idą ze sobą w sprzeczności – dodaje prezes Okręgowej Rady Lekarskiej WIL dr Krzysztof Kordel.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.