Dużo o zdrowiu w Sejmie

Na godz. 18 we wtorek zaplanowano dalsze prace nad ustawą o jakości w ochronie zdrowia, zawierającą przepisy o no fault. 

Foto: Sejm RP

7 marca 2023 r. to dzień, w którym w Sejmie dużo mówić się będzie o zdrowiu. Tematy zdrowotne rozpocznie powiedzenie Komisji Zdrowia o godz. 10.30, poświęcona rozpatrzeniu uchwały Senatu RP w sprawie ustawy o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi (druk nr 3024). O 11.15 ta sama komisja rozpatrzy uchwałę Senatu RP w sprawie ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej (druk nr 3040). 

O godz. 12 rozpocznie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Endometriozy.  

Z kolei pół godziny później, o godz. 12.30, Komisja Zdrowia wysłucha informacji na temat nowoczesnej medycyny sądowej na przykładzie doświadczeń pionierskiego projektu naukowego Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów. Przedstawi ją – przedstawi ją kierownik Centrum Badawczego – Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie dr hab. n. med. Andrzej Ossowski.         

O godz. 13 zbierze się Parlamentarny Zespół ds. Szpitali Powiatowych, podczas którego omówiona zostanie sytuacja finansowa tych placówek. O godz. 14 zaś, podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii, posłowie i goście zastanowią się, jak zwiększyć odsetek wczesnych rozpoznań raka płuca. 

O godz. 15 Podkomisja stała ds. onkologii wysłucha informacji ministra zdrowia i ministra edukacji i nauki na temat nowotworów kobiecych. Ministrowie omówią programy profilaktyczne i badania przesiewowe zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, funkcjonowanie ośrodków kompetencji diagnostyki i leczenia oraz programy edukacyjne. 

Najważniejsze, z punktu widzenia lekarzy i lekarzy dentystów, posiedzenie Komisji Zdrowia zostało wyznaczone na godz. 18. Dopiero wieczorem zaplanowano rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta (druk nr 2898). 

kek

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.