20 kwietnia 2024

Facebook, prawo, chór i nie tylko. Co nowego w izbach lekarskich?

Do początku listopada Ośrodek NIL ds. Wytycznych Postępowania w Praktyce Medycznej zachęcał lekarzy rodzinnych, lekarzy specjalistów oraz wszystkich innych zainteresowanych do udziału w konsultacjach dotyczących wytycznych w postępowaniu.

Foto: pixabay.com

Opinie można było przekazywać po wcześniejszej rejestracji w serwisie www.wytyczne.org.

Koncert zaduszkowy w Łodzi

4 listopada w Klubie Lekarza w Łodzi przy ul. Czerwonej 3 odbył się koncert zaduszkowy „Pro Memoria”, podczas którego wystąpią Paweł Pecuszok (tenor) i Dawid Zarzycki (fortepian). Ten nastrojowy wieczór był poświęcony lekarzom, którzy odeszli na wieczny dyżur.

Kariera przez Facebooka

Przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie powstało Centrum Kariery Lekarza. Od września na stronie izby publikowane są oferty pracy dla lekarzy. Wystartował także profil na Facebooku (o nazwie Centrum Kariery Lekarza), gdzie poza ofertami pracy mają pojawić się także inne informacje związane z karierą zawodową.

Poszukiwani lekarze władający biegle językiem obcym

Śląska Izba Lekarska prosi o kontakt lekarzy posługujących się biegle językiem: francuskim, rosyjskim, hiszpańskim, włoskim, niemieckim, czeskim lub angielskim (tel. 32 60 44 261). Izba tworzy listy takich lekarzy na prośbę Konsul Honorowej Francji w Katowicach adw. Anny Krasuskiej-Terrillon. Uwaga: prośba jest skierowana tylko do członków ŚIL.

Jak słuchać, aby zrozumieć?

Komisja Kształcenia OIL w Płocku organizuje cykliczne warsztaty: „Dialog motywujący – czyli jak rozmawiać z drugim człowiekiem”. Pierwsze spotkania już się odbyły, kolejne zaplanowano na 8 grudnia. Uczestnicy szkolenia dowiadują się, jak rozmawiać z pacjentem, by z jednej strony dać mu maksymalną uwagę i zainteresowanie, a z drugiej strony, by koncentrować się na faktach związanych z problemem chorego. Spotkanie ma charakter ćwiczeń.

Gdański chór lekarski rekrutuje

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, a zarazem członków OIL w Gdańsku i ich bliskich – do przystąpienia do Gdańskiego Chóru Lekarzy działającego przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Gdańsku – czytamy na łamach „Pomorskiego Magazynu Lekarskiego”. Nie trzeba mieć dużych umiejętności wokalnych, wystarczą chęci, dobry humor i minimalne umiejętności śpiewania. Próby odbywają się raz w tygodniu w siedzibie gdańskiej izby.

Prawo i medycyna w Opolu

30 listopada w Opolu odbędzie się Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo i Medycyna – wybrane problemy”. Organizatorem wydarzenia jest Katedra Prawa Karnego Materialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego wspólnie z Okręgową Radą Lekarską w Opolu i Okręgową Radą Adwokacka w Opolu. Zaplanowano wystąpienia naukowców i praktyków z co najmniej pięciu ośrodków naukowych w kraju.