24 kwietnia 2024

Gdzie przyjmie lekarz dentysta w czasie pandemii? Powstała mapa

Ze względu na pandemię koronawirusa część gabinetów stomatologicznych w kraju ograniczyła swoją działalność lub jest zamkniętych.

Foto: Google

Są jednak i takie, którym udało się stworzyć bezpieczne warunki pracy, umożliwiające leczenie pilnych przypadków zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia lub Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (więcej o wytycznych pisaliśmy TUTAJ).

Jak je znaleźć? Wystarczy wejść na aktualizowaną mapę przygotowaną przez lek. dent. Olgę Sowińską oraz technika dentystycznego Rafała Szymelfejnika. Projekt postanowiło wesprzeć, a także pomóc rozbudować Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (kliknij TUTAJ).

Jak informuje na swojej stronie internetowej PTS, mapa została opracowana w oparciu o zgłoszenia właścicieli praktyk, a organizatorzy projektu nie biorą odpowiedzialności za to czy placówka przyjmie pacjenta, jak również za jakość ich usług czy cenę. Co ważne, przed wizytą w gabinecie należy obowiązkowo potwierdzić ten fakt telefonicznie lub mailowo (dane kontaktowe dostępne są na mapie).

Źródło: PTS