20 kwietnia 2024

Kongres FDI w Poznaniu od A do Z. Tylko u nas!

Ponad 12 tys. uczestników z całego świata spodziewają się organizatorzy Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który w dniach 7-10 września odbędzie się w Poznaniu. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Lekarska”.

Wykorzystano: zdjęcia Marty Jakubiak, materiały prasowe

Kongres adresowany jest do wszystkich, którym bliskie są problemy stomatologii: lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych, asystentek, techników dentystycznych, personelu klinik i gabinetów stomatologicznych.

To niezwykłe wydarzenie stanowi okazję do nauki i spotkań w międzynarodowym towarzystwie oraz szansą na prezentację sukcesów polskiej stomatologii światu. Nasz kraj po raz pierwszy jest gospodarzem kongresu FDI. W skład komitetu organizacyjnego weszli: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Naczelna Izba Lekarska.

– Przez cztery dni Polska będzie światową stolicą stomatologii. To szansa nie tylko dla promocji rodzimej nauki, ale również myśli technologicznej – przekonuje prof. dr hab. Bartłomiej W. Loster, prezydent kongresu i szef Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Po raz pierwszy w historii kongresów FDI zostanie zaprezentowana m.in. sesja laseroterapii, chirurgii regeneracyjnej i chirurgii szczękowo-twarzowej. Niejako przy okazji odbędzie się Światowa Wystawa Stomatologiczna (zastąpi CEDE), do której udział zgłosiło już ponad 330 firm z 35 krajów (w tym kilkadziesiąt z Polski).

FDI (World Dental Federation) to najstarsza i największa organizacja lekarsko-dentystyczna na świecie, zrzeszająca ponad 200 krajowych organizacji stomatologicznych i reprezentująca ponad milion lekarzy dentystów z całego świata.


Jacy wykładowcy pojawią się na Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI w Poznaniu? O czym będą mówić? Jakie niespodzianki czekają na uczestników? Dlaczego w stolicy Wielkopolski warto być od początku do samego końca kongresu? Odpowiedź na te i wiele innych pytań tutaj – zachęcamy do śledzenia naszych doniesień na bieżąco.