22 maja 2024

Medycyna rodzinna: klucz do zdrowia Polaków

Kongres Medycyny Rodzinnej to jedno z najbardziej prestiżowych i popularnych w Polsce spotkań o charakterze naukowo-szkoleniowym zaadresowany do środowiska lekarzy rodzinnych. 22. edycja kongresu odbędzie się 13-16 czerwca 2024 r. w Warszawie.

Fot. pixabay.com

Podobnie, jak w latach poprzednich, kongres odbędzie się w formie hybrydowej.

W programie zaplanowano dwie sesje plenarne, 12 sesji wykładowych, trzy sesje naukowe i 9 warsztatów. Tegoroczne tematy obejmą zagadnienia z dziedziny szczepień, chorób zakaźnych, chorób układu kostno-stawowego, opieki nad pacjentem u kresu życia w domu oraz noworodkiem urodzonym blisko terminu porodu i wiele, wiele innych.

– Staraliśmy się przygotować program w taki sposób, aby był prawdziwym źródłem najnowszych doniesień medycznych, ale też i inspiracją dla lekarzy rodzinnych – zapewnia dr n. med. Agnieszka Jankowska-Zduńczyk, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Dodaje, że Kongres Medycyny Rodzinnej to nie tylko wymiana zdań, doświadczeń i doskonalenie umiejętności, ale również możliwość zapoznania się z nowymi produktami medycznymi oraz skorzystania z nowoczesnych technologii, sprzętu.

Kongres ma na celu zgromadzenie lekarzy rodzinnych i przedstawicieli bardzo różnych specjalizacji. Obok specjalistów do udziału w sesjach zaproszono także menedżerów zarządzających publicznymi i prywatnymi placówkami, naukowców oraz towarzystwa medyczne. Pomysłodawcy nie kryją nadziei, że tak bogaty program i zróżnicowane grono prelegentów sprawi, iż uczestnicy kongresu wrócą do swoich gabinetów ze znacznie lepszymi kompetencjami. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na wysoko profesjonalną opiekę podstawową.

Rejestracja już otwarta, a wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie: www.rodzinni.edu.pl.

Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Lekarska”.