21 czerwca 2024

Nowy rok akademicki: gdzie nie ma legitymacji?

W całym kraju studenci rozpoczęli naukę na uczelniach medycznych. Łączny limit przyjęć na kierunek lekarski w roku akademickim 2014/2015 wynosi 5510, a na kierunek lekarsko-dentystyczny – 1274. Jakie problemy mają przyszli lekarze i lekarze dentyści? 

 

W Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku nie ma legitymacji dla studentów pierwszego roku. Wbrew pozorom to bardzo ważna rzecz – umożliwia zniżki m.in. na przejazd komunikacją miejską oraz stanowi przepustkę w zapisaniu się do biblioteki. Na szczęście władze uczelni stanęły na wysokości zadania.

Jak czytamy na facebookowym profilu „Uczelniany Samorząd Studencki GUMed”, prorektor ds. studenckich, prof. Marcin Gruchała, spotkał się już z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Ustalono, że do „przyszłego tygodnia (tj. 10 października br.), będzie honorowane zaświadczenie o statusie studenta, które uprawniać będzie do korzystania z ulgi”. Można je otrzymać w wydziałowym dziekanacie. „Wydawanie brakujących legitymacji powinno zostać wznowione od środy (tj. 8 października br.). Prosimy Was o wyrozumiałość i cierpliwość” – apeluje do pierwszorocznych żaków samorząd Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tymczasem zapraszamy na fotoreportaż z inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Nic nam nie wiadomo, aby na tych uczelniach również zabrakło legitymacji.:-)

 

 

1