18 maja 2024

ŚDZJU – bezpłatne konsultacje stomatologiczne. Inicjatywa KS ORL

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej Komisja Stomatologiczna Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie podjęła inicjatywę o zorganizowaniu bezpłatnych konsultacji stomatologicznych dla mieszkańców woj. zachodniopomorskiego – czytamy na stronie izby.

Foto: pixabay.com

Lekarze dentyści, którzy chcieliby wziąć udział w tej akcji, poprzez udostępnienie pacjentom darmowych konsultacji stomatologicznych, proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na portalu szczecińskiej izby. Akcja ma odbyć się w dniach 15-19 marca.

Tegoroczne, krajowe obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej 2021 oraz kampania „Polska mówi #aaa” odbędą się pod hasłem „Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej. Świadomy pacjent, świadomy lekarz”. Motyw przewodni wydarzenia jest kontynuacją wysiłków podejmowanych w ostatnich latach przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, które jest głównym organizatorem akcji.

Tegoroczna odsłona kampanii jest skierowana do:

  • pacjentów,
  • lekarzy prowadzących (różne specjalności),
  • lekarzy dentystów.

Zaniedbania w obszarze jamy ustnej mogą mieć nieodwracalne konsekwencje nie tylko dla kondycji zębów, ale także całego organizmu. Próchnica czy stany zapalne dziąseł przyczyniają się do powstawania wielu chorób ogólnoustrojowych, powodują powikłania czy też zmniejszają skuteczność terapii.

„Gazeta Lekarska” objęła patronatem medialnym tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej i kampanię „Polska mówi #aaa”.