21 kwietnia 2024

Strzelająca ortodontka wicemistrzynią Polski

Dr n med. Bibiana Adamska ze Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju w klasyfikacji drużynowej podczas niedawnych mistrzostw Polski w sześcioboju myśliwskim.

Foto: archiwum

W dniach 23-24 czerwca, na strzelnicy myśliwskiej w Suchodole, odbyły się V Mistrzostwa Polski Dian w sześcioboju myśliwskim.

Zgromadziły ponad 90 zawodniczek reprezentujących 36 okręgów. Rywalizacje odbywały się w kategoriach: drużynowej oraz indywidualnej mistrzowskiej, powszechnej oraz kategorii C (myśliwi o stażu do 5 lat w Polskim Związku Łowieckim).

– Strzelectwo stało się moim hobby kilka lat temu. Zaszczepił we mnie tą pasję mój tata – mówi Bibiana Adamska, dodając, że w środowisku strzeleckim jest wielu lekarzy, a co roku odbywają się zawody lekarskie. – Uważam, ze to świetny sposób na oderwanie się od obowiązków dnia codziennego. Pewnie odrobinę nietypowy, ale nigdy nie podążałam wydeptanymi szlakami – dodaje.

Co trzeba zrobić, aby osiągać dobre wyniki w strzelectwie? – We wszystko, co robię, wkładam sporo serca i myślę, że w tym tkwi klucz do osiągnięcia sukcesu. Młodym adeptom sztuki strzeleckiej życzę przede wszystkim cierpliwości. Początki są trudne, ale nie należy się zrażać, bo dobre wyniki przyjdą nieoczekiwanie – mówi świeżo upieczona wicemistrzyni kraju w klasyfikacji drużynowej w sześcioboju myśliwskim.