18 kwietnia 2024

XIV Ogólnopolskie Regaty Lekarzy i Lekarzy Dentystów

Tradycyjnie, jak co roku, w ostatni weekend maja na wodach Zatoki Puckiej odbyły się Ogólnopolskie Regaty Lekarzy i Lekarzy Dentystów w klasie Puck. Regaty organizowane są przez Komisję Sportu i Rekreacji OIL w Gdańsku przy wsparciu Komisji ds. Sportu NRL i we współpracy z Harcerskim Ośrodkiem Morskim w Pucku.

Foto: Maciej Gieleta

Do regat zgłosiło się 30 załóg reprezentujących okręgowe izby lekarskie z całej Polski. Najliczniej reprezentowane były izby Wielkopolska, Śląska, Gdańska i Lubelska. Gościliśmy także jak co roku załogę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Regaty uroczyście otworzył Prezes ORL w Gdańsku kolega Dariusz Kutella, który następnie wraz z małżonką obserwował ścigające się w regatach jachty z pokładu statku komisji sędziowskiej.

Pogoda do regat była wymarzona, pełne słońce i wiejący z jednego kierunku nie za mocny wiatr pozwoliły na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie pięciu wyścigów pierwszego dnia regat. Nad sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniem regat czuwała niezawodna ekipa Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku.

Wieczorem w sobotę po pierwszym dniu regat wszyscy uczestnicy integrowali się przy koncercie szantowym i biesiadzie z szantami. W tym roku autorski koncert szant zaprezentował zespół „Mietek Folk” z Olsztyna. Zespół na tyle zachwycił publiczność, że nie obyło się bez kilku bisów.

Drugiego dnia regat w niedzielę rozegrano cztery wyścigi i po podsumowaniu wyników z obydwu dni regat na pierwszym miejscu znalazła się załoga Szymona Skoczyńskiego ze Śląskiej Izby Lekarskiej. Drugie miejsce zajęła załoga Grzegorza Hille, reprezentującego Wojskową Izbę Lekarską a na trzecim stopniu podium uplasowała się załoga Macieja Kijasa ze Śląskiej Izby Lekarskiej.

W tym miejscu chcę już teraz zaprosić w ostatni weekend maja 2024 roku na XV jubileuszowe regaty lekarzy do Pucka.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Marcin Szczęśniak, organizator regat, przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji ORL w Gdańsku, przewodniczący Komisji ds. Sportu NRL