Zjazd lekarzy o minimalnych wynagrodzeniach

Apel Nr 7 Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Lekarzy z dnia 14 maja 2016 roku do Ministra Zdrowia w sprawie minimalnego wynagrodzenia dla lekarza i lekarza dentysty.

IMG_1396

Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy
Foto: Marta Jakubiak

Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy apeluje do Ministra Zdrowia o podjęcie działań mających na celu ustalenie wysokości minimalnego wynagrodzenia dla lekarza i lekarza dentysty bez specjalizacji oraz lekarza rezydenta na poziomie dwukrotnej średniej krajowej, dla lekarza i lekarza dentysty ze specjalizacją na poziomie trzykrotnej średniej krajowej, dla lekarza i lekarza dentysty z pierwszym stopniem specjalizacji na poziomie dwu i pół krotności średniej krajowej i dla lekarza i lekarza dentysty stażysty na poziomie średniej krajowej.

Jednocześnie Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy wyraża ubolewanie, że ten wielokrotnie zgłaszany przez samorząd lekarski postulat nie został zrealizowany przez kolejne ekipy rządowe.

Źródło: NIL


Gdzie znaleźć relacje i zdjęcia z dwudniowych obrad Nadzwyczajnego XIII Krajowy Zjazd Lekarzy oraz listy do lekarzy i lekarzy dentystów skierowane przez Prezydenta RP i Prezesa Rady Ministrów? Wystarczy kliknąć w jeden z poniższych linków:

Powiązane aktualności

komentarze 2

Skomentuj
 1. Avatar
  specjalista
  Maj 24, 2016 - 03:47 PM

  Minimalna stawka dla specjalisty na kontrakcie brutto za godzinę powinna być TRZYCYFROWA. Sami najlepiej trzymajmy się tego nie podpisujac niekorzystnych umów, to wystarczy.

  ODPOWIEDZ
  • Avatar
   Gość
   Maj 26, 2016 - 06:37 PM

   Taaaak, najlepiej od razu 50 tysiaków i to na rękę (pomijając inne źródła dochodu) i to wszystko za pieniądze podatnika!
   A może tak by wreszcie uwolnić zawód lekarza i zrezygnować z limitów przyjęć? Po co? Po 10-15 latach zarobki lekarzom ustalałaby normalna gra rynkowa, tj. pacjenci. Byłbyś dobry – dostawałbyś może i milion, byłbyś kiepski – dostawałbyś poniżej przeciętnej krajowej. Bo nie rozumiem dlaczego za samo bycie lekarzem ma sie dostawac kilkanaście kafli…

   ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.