Stomatolodzy przyjadą do Polski

W roku 2016 obrady Światowego Parlamentu i Światowego Kongresu Stomatologicznego odbędą się w Poznaniu. Wybór Polski na miejsce tego wyjątkowego wydarzenia zapadł jednogłośnie 4 marca na posiedzeniu zarządu Światowej Federacji Dentystycznej (FDI).

Anna Lella, wiceprezes NRL. Foto: Marta Jakubiak

– Jest to niewątpliwie duży sukces polskich stomatologów – mówi Anna Lella, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, a jednocześnie prezydent-elekt Europejskiej Regionalnej Organizacji Światowej Federacji Dentystycznej (ERO-FDI).

Decyzję w sprawie wyboru miejsca, w którym odbywają się obrady Światowego Parlamentu i Światowego Kongresu Stomatologicznego, zarząd FDI podejmuje na podstawie ofert zgłaszanych przez krajowe organizacje stomatologiczne. To one pełnią później rolę lokalnego organizatora kongresu.

– Ze strony polskiej starania w tej sprawie zostały podjęte przez Polski Komitet Narodowy FDI. Stanowi on wspólną reprezentację polskich stomatologów w strukturach FDI, w skład którego wchodzi Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Naczelna Izba Lekarska – dodaje Anna Lella.

Światowa Federacja Dentystyczna to najstarsza i największa organizacja lekarsko-dentystyczna na świecie. Zrzesza ponad 200 krajowych organizacji stomatologicznych. Powstała w 1900 roku w Paryżu.


Jesteś lekarzem dentystą? Studiujesz na kierunku lekarsko-dentystycznym? Interesuje cię stomatologia? Sprawdź, co na ten temat ostatnio opublikowaliśmy na naszym portalu (zobacz więcej).

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.