Gowin uruchamia medycynę w Radomiu (foto)

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu otrzymał zgodę na uruchomienie jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim. Studia od października br. będzie realizował Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej.

 

 

W poniedziałek decyzja w tej sprawie została oficjalnie podpisana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Podczas konferencji prasowej minister pogratulował władzom uczelni determinacji w dążeniu do wprowadzenia kierunku lekarskiego do oferty dydaktycznej. Zwrócił również uwagę na ogrom pracy włożonej w przygotowanie zarówno dokumentacji niezbędnej do jego realizacji, jak i stosownej bazy laboratoryjnej.

– Kierunek lekarski jest perłą każdego uniwersytetu. Jest naprawdę niewiele uczelni w Polsce, które mogą się poszczycić prowadzeniem takiego kierunku i chcę dzisiaj zapowiedzieć, że do tej bardzo elitarnej grupy dołączy właśnie uniwersytet w Radomiu – powiedział Jarosław Gowin. Podkreślił także, że to moment historyczny zarówno dla uczelni, a także dla Radomia i całego Mazowsza.

– Dbaliśmy o to, żeby opinia o naszym uniwersytecie i opinia o możliwościach uruchomienia takiego kierunku była przekonywująca dla władz. Najpierw przekonaliśmy Państwową Komisję Akredytacyjną, a później ministra zdrowia, który – jak nam się wydawało – bardzo szybko zaakceptuje tę propozycję, ale jednak trwało to kilka miesięcy – powiedział rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik.

Prof. Łukasik potwierdził, że uczelnia jest w pełni przygotowana do realizacji studiów na kierunku lekarskim z punktu widzenia kadry dydaktycznej oraz niezbędnego zaplecza szpitalnego (w postaci zawartych umów i porozumień z radomskimi szpitalami i innymi jednostkami medycznymi). Przed podpisaniem decyzji w sprawie uruchomiania jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim minister Gowin zwiedził laboratoria chemiczne, które mieści się na Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa. To tam między innymi odbywać się będzie kształcenie przyszłych lekarzy.

Źródło: uniwersytetradom.pl


Przypominamy: od 1 września recepty na bezpłatne leki dla pacjentów 75+ wystawiają lekarze podstawowej opieki zdrowotnej udzielający świadczeń POZ u danego świadczeniodawcy, pielęgniarki POZ oraz lekarze wypisujący recepty pro auctore i pro familiae. Kliknij tutaj, żeby przeczytać komentarze ekspertów i pobrać pełną listę bezpłatnych leków dla seniorów.

Powiązane aktualności

komentarze 4

Skomentuj
 1. J.M.
  Sty 11, 2017 - 11:37 AM

  Nie wiem czy to dobry pomysł…

  ODPOWIEDZ
 2. t.t
  Sty 11, 2017 - 03:16 PM

  Doskonały pomysł. będzie to kolejny powód do dumy dla Radomia. Oczywiście, zaraz po lotnisku 🙂

  ODPOWIEDZ
 3. MW
  Sty 12, 2017 - 12:30 AM

  A leciałeś kiedyś z Radomia? Jeśli nie to zapraszamy. Przekonaj się sam jak jest, a mie powtarzaj stereotypów utartych przez TVN na zlecenie Modlina.

  ODPOWIEDZ
 4. lekarka
  Sty 13, 2017 - 03:13 PM

  To brzmi jak kiepski żart. Radomska szkoła medycyny na wydziale nauk o zdrowiu….

  ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.