Rekordowa liczba porodów. Od 25 lat!

2306 porodów odbyło się w minionym roku w Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. To o 237 porodów więcej niż w roku 2016 i, jednocześnie, najwięcej w ciągu ostatnich 25 lat.

Foto: archiwum szpitala

– W ogólnej liczbie porodów, w roku 2017, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach odbyło się 63 z ciąż wielopłodowych: jeden raz urodziły się trojaczki, a w 62 przypadkach bliźniaki – informuje dr hab. Wojciech Rokita, kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii w WSzZ. – Od 2012 roku, gdy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym urodziło się około 950 dzieci, notowany jest stały wzrost liczby urodzeń – informuje profesor.

Kobiety decydujące się na poród w kieleckiej placówce mogą skorzystać m.in. ze znieczulenia zewnątrzoponowego (w klinice jest stały dyżur anestezjologa, który dedykowany jest wyłącznie rodzącym) oraz z profesjonalnej wanny do porodów w wodzie. Dużo par korzysta z możliwości porodów rodzinnych. Klinika Położnictwa i Ginekologii WSzZ ma III poziom referencyjności, co oznacza, że prowadzone są tu wszystkie ciąże, nawet najtrudniejsze.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.