Ilustracje w szpitalu. Wystawa Anny Witkowicz

We wrześniu Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje prace Anny Witkowicz, utalentowanej absolwentki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, zdobywczyni wielu cenionych nagród.

Foto: archiwum szpitala

– Ilustracja głównie kojarzona jest z elementami książek, jednak ma o wiele szersze zastosowanie w dziedzinie projektowania graficznego. Jest komponentem mniejszych, jak i większych projektów. Na wystawie można zobaczyć ilustracje stworzone na potrzeby plakatu, książek, ale też takich projektów jak gra planszowa – mówi artystka.

Anna Witkowicz ukończyła Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w 2011 roku realizując dyplom z grafiki projektowej w pracowni prof. J. Hołarda i dr. Ł. Klisia oraz aneks z rysunku w pracowni prof. A.Kowalczyk-Klus. Uczestniczyła w licznych warsztatach i konferencjach naukowych organizowanych m.in. przez Zamek Przedsiębiorczości w Cieszynie, Uniwersytet w Ostrawie, Świetlicę „Na granicy”. Zrealizowała wiele wystaw.

Zdobywczyni III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Dialog”, laureatka ogólnopolskiego konkursu „Portret anhedonii” (2014, wyróżnienie) i konkursu na najlepszą pracę dyplomową poszukującą innowacyjnych rozwiązań (Katowice 2012, IV miejsce) oraz w konkursie na logo serwisu internetowego „e-przewodnik”. To także stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Obecnie jest doktorantką w macierzystej uczelni. Prowadzi studio grafiki i reklamy, w którym tworzy własną markę w dziedzinie projektowania graficznego. Oprócz projektowania zajmuje się rysunkiem i ilustracją książkową.

Galeria mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie (wstęp bezpłatny).

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.