NFZ wie, ilu lekarzy chciało podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego

Ilu lekarzy posiadających specjalizację skorzystało z możliwości otrzymania podwyżki wynagrodzenia zasadniczego do wysokości 6750 zł brutto miesięcznie w przeliczeniu na pełny etat i złożyło specjalne oświadczenie?

Foto: pixabay.com

Do 21 września oddziały wojewódzkie NFZ gromadziły informacje przekazywane przez szpitale o liczbie lekarzy spełniających warunki, o których mowa w art. 4 ust. 3 ustawy, oraz zbiorczej kwocie niezbędnej do zapewnienia im wynagrodzeń zasadniczych do wysokości 6750 zł miesięcznie, w przeliczeniu na pełny etat, oraz związane z tym podwyższenie dodatku za wysługę lat.

Z informacji, do jakich dotarła „Gazeta Lekarska” wynika, że do Oddziałów Wojewódzkich NFZ wpłynęły informacje od 625 placówek (dane na dzień 26.09). Liczba zgłoszonych do podwyżek etatów wyniosła 14 683,69.

Kwota niezbędna do zagwarantowania lekarzom wynagrodzeń zasadniczych do wysokości 6750 zł miesięcznie, w przeliczeniu na pełny etat, oraz związane z tym podwyższenie dodatku za wysługę lat w okresie 1.07–31.12.2018 r. wyniosła 198 461 517,28 zł.

Średnia podwyżka wynagrodzenia zasadniczego oraz związane z tym podwyższenie dodatku za wysługę lat w skali kraju dla lekarza specjalisty wyniosła: 2252,63 zł (najwyższa – 2992,19 zł w Podlaskim OW NFZ, najniższa – 1009,28 zł w Lubuskim OW NFZ).

– Środki na podwyżki zostały zabezpieczone w planach finansowych OW NFZ.  Aktualnie w oddziałach wojewódzkich trwa proces aneksowania umów ze świadczeniodawcami – mówi Sylwia Wądrzyk, rzecznik prasowy Funduszu.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.